example

Recenzje

Strona główna   >   Recenzje

"Dla czterech wspaniałych dziewczyn muzyka po prostu nie zna granic. Także czasu….z równą swobodą, ale i maestrią potrafią zagrać zarówno Bacha i Vivaldiego, jak Beatlesów. Ich wirtuozeria i bezpośredniość sprawiają, że są zapraszane zarówno do wielkich sal koncertowych jak i na otwarcia powstających w Poznaniu firm….Sala wypełniona do ostatniego miejsca."


Gazeta Poznańska

…"Artu'S Kwartet" to najpopularniejszy zespół kameralny w stolicy Wielkopolski…"

Express Poznański

"Najpierw był znakomity, najlepszy w latach międzywojennych Polski Kwartet Smyczkowy, z takimi nazwiskami jak: Z.Jahnke, T.Szulc, J.Rakowski, G.Danczowski. Potem w latach powojennych energia i entuzjazm Jerzego Młodziejowskiego powołała do życia Poznański Kwartet Smyczkowy. I od tej pory nie było w Poznaniu stałego kwartetu smyczkowego….Może tradycje tę przemie "Artu'S Kwartet"? Zrodził się…. i od kilku lat gra na różnych estradach "muzykę lekką, łatwą i przyjemną", ale zwykle renomowanych kompozytorów. Wczoraj w Kolegium Rungego wystąpił z programem sięgającym arcydzieł baroku….dobrze, że "Artu'S Kwartet" istnieje i muzykuje i że w efekcie zaawansuje do zaszczytnego określenia kontynuatora poznańskich tradycji kwartetowych.."


Gazeta Poznańska

Artu'S Kwartet zapewnił w pierwszym weekendzie festiwalu bogaty koncert celebrujący wkład w przyjaźń polsko-niemiecką…..
"….. W kwartecie M.H.Góreckiego "Quazi una fantasia" Artu'S KWARTET cudownie zachwycał bogactwem dźwięku nastrojowo kontrastujących fraz ….Został nagrodzony długimi i hucznymi brawami……."

Landeszeitung

"..Okazało się, że kwartet z równą swobodą gra Brahmsa, Rogrigeza jak i Beatlesów. Jednakże najwięcej emocji i ożywienia wywołał "Taniec Zorby" z filmu "Grek Zorba". Szeroki repertuar i bardzo wysoki poziom artystyczny, a przede wszystkim bezpośredniość artystek sprawiły, że zachwyceni słuchacze domagali się bisów nawet ponad przyjętą miarę. Najodważniejsi próbowali tego wieczoru raz jeszcze dokonać metamorfozy "Starego Fortepianu" i tym razem z Sali koncertowej zamierzali uczynić salę balową bo – jak mówiła Stanisława Dziedziniewicz - niezwykle rzadko zdarza się okazja, by można było zatańczyć do muzyki w wykonaniu kwartetu smyczkowego..…"

Gmina Skoki

"…Oczarowały publiczność specjalnie dla zespołu skomponowanym przez Jacques's Bondona Kwartetem smyczkowym nr 2., jak też pełną energii interpretacją klasycznego hitu-Simple Symfony B.Brittena. Po przerwie grały program popularny z błyskotliwą techniką i wzorcową muzykalnością…"

Niederasachsisches Tageblatt